Do vašeho domu, chaty, kanceláře či průmyslového objektu vám vybereme moderní, výkonná a účinná tepelná čerpadla od špičkových značek, jako je KRONOTERM, VAILLANT, LG či MIDEA a topné systémy, které vám přinesou dokonalý teplotní komfort, a to navíc s ekologickým přesahem.

Jedeme na plné obrátky a uděláme pro vás maximum – vybereme nejvhodnější zařízení, odborně ho nainstalujeme, nastavíme a díky pravidelné servisní péči se postaráme, aby bylo stále v co nejlepší kondici. A pokud bude třeba kdykoli a cokoli řešit, budeme vám stále k ruce.

... a naši specialisté pro vás začnou vybírat to nejlepší řešení.

Rodina

Aktuální nabídka tepelného čerpadla pro objekty do 12 kW

Proč jsou tepelná čerpadla skvělou volbou

Ušetříte energii. V porovnání s elektrickým topením můžete dosáhnout až 75% úspory energie.
Budete se pyšnit nejefektivnějším zdrojem tepla, navíc s ekologickým přesahem.
Získáte moderní zařízení se skvělými vlastnostmi a funkcemi i nadčasovým designem.
Snížíte provozní náklady. Výkonná zařízení vynikají bezproblémovým provozem a vy se tak nemusíte o nic starat.
Instalace zařízení je díky zkušeným odborníkům efektivní, rychlá a nenáročná.
Bude mít moderní zařízení, které můžete komfortně ovládat na dálku.

Podívejte se, kolik můžete s tepelnými čerpadly ušetřit

Vybereme ideální tepelné čerpadlo přímo pro vás

Jsme zkušenými odborníky, nechte vše na nás. V případě výběru tepelného čerpadla záleží nejen na jeho výkonu, topném faktoru, hlučnosti, typu kompresoru, bodu bivalence, způsobu ovládání a na dalších technických parametrech, ale i na typu budovy, okolním prostředí či hodnotě tepelné ztráty objektu. Co bude třeba, na to se vás doptáme a společně prokonzultujeme, abychom vám přinesli efektivní řešení

Z jakých typů čerpadel budeme vybírat?

Tepelná čerpadla
KRONOTERM

KRONOTERM se již více než 25 let intenzivně zabývá vývojem a výrobou tepelných čerpadel pro vytápění budov, pro ohřev TUV a chladicích systémů pro chlazení strojů a zařízení pro chlazení a uchování vína. Tepelná čerpadla KRONOTERM nabízí to nejlepší na trhu tepelných čerpadel. Maximální účinnost spolu s minimální hlučností jsou základními prvky tepelných čerpadel KRONOTERM.

CENOVÁ NABÍDKA

Tepelná čerpadla
VAILLANT

Značka VAILLANT patří k předním výrobcům tepelné techniky v Evropě již od roku 1874. Její sortiment zahrnuje kondenzační kotle, tepelná čerpadla, rekuperační jednotky, zásobníky TV, solární systémy a regulační techniku. Skupina VAILLANT lade velký důraz zejména na využívání obnovitelných zdrojů energie a ochranu klimatu. Tepelná čerpadla VAILLANT se vyznačují svou kvalitou a silným evropským zastoupením

CENOVÁ NABÍDKA

 

 

Proč vybrat tepelné čerpadlo s námi?

Provedli jsme více než 2 000 realizací, při kterých jsme získali bohaté zkušenosti.
Tepelná čerpadla vybíráme a instalujeme do vašich domovů a provozů již od roku 2008.
Jsme zkušení specialisté, kteří pro vás vždy vymýšlí ta nejlepší možná řešení a přináší maximální tepelný komfort po celý rok.
O vše se postaráme za vás. Vybrané tepelné čerpadlo nainstalujeme, nastavíme a uvedeme do provozu.
Během realizace vám poradíme i s financováním. Orientujeme se v dotačních programech, se kterými snížíte náklady.

7 kroků, Jak se stane tepelné čerpadlo součástí vašeho DOMOVA

 • Po získání všech důležitých informací vám vypracujeme a zašleme orientační cenovou nabídku
 • Po dohodě si prohlédneme místo instalace, zaměříme umístění technologie a odborně posoudíme napojení na topný systém.
 • Poté vypracujeme finální cenovou nabídku zahrnující specifika konkrétní instalace.
 • Následně zašleme návrh smlouvy. Po podpisu smlouvy s dodacími, platebními a záručními podmínkami, připravíme vše na realizaci.
 • V dohodnutém termínu instalujeme a provedeme autorizované spuštění zařízení. Samotná instalace trvá obvykle 3 dny.
 • Zařízení vám následně předáme k užívání a vysvětlíme, jak ho správně ovládat.
 • Pokud byla sjednána dotace, vše vyřídíme.

Nejčastější dotazy k tepelným čerpadlům

 • Mám podlahové topení. Mohu topit tepelným čerpadlem?
  Ano, teplovodní podlahové topení je s tepelným čerpadlem ideální kombinace. Teplota v podlahovém topení je nižší, než u radiátorového systému a proto je topení efektivnější, s vyšším SCOP.
 • Je možné instalovat tepelné čerpadlo ve starším domě, kde je pouze radiátorový systém?
  Tepelné čerpadlo je možné instalovat a připojit ke každému teplovodnímu topnému systému. V případě radiátorového systému je vhodné zvolit tepelné čerpadlo s vyšší výstupní teplotou.
 • V přízemí mám podlahové topení a na patře radiátory. Není to problém?
  Námi dodávaná tepelná čerpadla mají standardně možnost ovládat nezávisle teplotu ve dvou topných okruzích. Smíšený topný systém není překážkou.
 • Umí tepelné čerpadlo ohřívat vodu?
  Ohřev vody probíhá v samostatném zásobníku. Funkce ohřevu vody je standardní u námi dodávaných tepelných čerpadel. Ohřev vody má vždy prioritu.
 • Umí tepelné čerpadlo i chladit?
  Tepelné čerpadlo vzduch-voda, případně země-voda, umí ochladit vodu v topném systému. Takto je možné ochlazovat vodu např. v podlahovém topení. Nejlepší účinnost a komfort je v kombinaci tepelného čerpadla se stropním chlazením.
 • Mohu si ponechat kotel na tuhá paliva jako záložní?
  Je to možné, připojení tepelného čerpadla se provede tak, aby bylo možné použít stávající kotel jako záložní. V tomto případě ale nelze čerpat dotaci na výměnu neekologického zdroje tepla.
 • Mohu si ponechat plynový kotel jako záložní?
  Ano, stávající plynový kotel může zůstat a sloužit jako záložní. Tepelné čerpadlo se připojí k topnému systému tak, aby bylo možné použít i plynový kotel.
 • Budu mít doma teplo i v mrazu?
  Při správném dimenzování výkonu tepelného čerpadla budete mít doma tepelnou pohodu i při venkovních teplotách hluboko pod bodem mrazu.
 • Je lepší vzduch-voda nebo země-voda?
  V minulosti měla technologie vzduch-voda nižší účinnost. Ale současná kvalitní tepelná čerpadla vzduch-voda jsou z hlediska účinnosti na srovnatelné úrovni. Instalace vzduch-voda je snazší, rychlejší, levnější, a navíc nedochází k omezení využitelnosti pozemku z důvodu instalovaných zemních kolektorů. Dle statistiky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, je systém vzduch-voda instalován ve více než 90 % případů.
 • Nebudu mít problém s hlukem?
  Při instalaci je nutné dodržet požadované odstupové vzdálenosti od oken v klidové části domu a od sousedního objektu. Zdrojem hluku je zejména kompresor a ventilátor tepelného čerpadla. Proto je vhodné zvolit kvalitní zařízení, které je konstrukčně řešeno tak, aby emitovalo minimum hluku. Šetřit v této oblasti se opravdu nevyplácí.
 • Jaký je přípustná hlučnost?
  V rezidenční zástavbě je, dle vyhlášky 272/211 Sb., přípustná hladina akustického tlaku v nočních hodinách 35 dBA, vztaženo k chráněném venkovnímu prostoru. Údaj platí pro zdroj hluku, který obsahuje tónovou složku, tedy se vztahuje na všechna tepelná čerpadla s invertorovým řízením. Kvalitní tepelná čerpadla tento požadavek s rezervou splňují.
 • Co znamená COP a SCOP?
  COP (topný faktor) je číslo, které udává poměr mezi energií získanou a energií vloženou a vypovídá o účinnosti tepelného čerpadla v konkrétním pracovním bodě. SCOP (sezónní topný faktor) je průměrný topný faktor za celou sezónu, vypočten dle normy EN 14825.
 • Jak tepelné čerpadlo funguje?
  Tepelné čerpadlo převádí teplo z nižší hladiny na vyšší hladinu. Děje se tak kontinuálně, v uzavřeném okruhu, pomocí pracovního média (chladiva), změny tlaku, kompresoru a dalších komponentů chladivového okruhu.
 • Mohu tepelné čerpadlo ovládat z mobilu?
  U námi dodávaných tepelných čerpadel je možné přes internet nejen kontrolovat aktuální stav, ale také plnohodnotně nastavovat nebo upravovat požadované hodnoty.
 • Jakou poskytujete záruku?
  Poskytujeme celkovou záruku 5 let, z toho 2 roky plnou záruku a další 3 roky materiálovou záruku, dle Všeobecných záručních podmínek Premium Power.
 • Jak dlouho trvá instalace?
  Samotná instalace tepelného čerpadla se standardním připojením na topný systém v rodinné domě trvá 3-4 dny. Pokud se instaluje v zimním období, instalace se provádí tak, aby doba, kdy není funkční topný systém, byla co nejkratší.
 • Děláte instalace na klíč?
  Ano, tepelné čerpadlo instalujeme, připojíme na topný systém, instalujeme zásobník pro ohřev vody, připojíme zařízení k podružnému elektro rozvaděči. Základ pod venkovní jednotku a další přípravné práce si může objednatel zhotovit sám.
 • Jaká je životnost tepelného čerpadla?
  Tepelná čerpadla v základní řadě jsou konstruována na životnost cca 15 let, prémiová řada má životnost delší. V současné době servisujeme i tepelná čerpadla, která mají za sebou 25 let služby.
 • Jaká je návratnost tepelného čerpadla?
  Návratnost souvisí nejen s účinností zdroje tepla ale také s cenami energií. Při stabilních cenách energií je návratnost vůči elektrickému vytápění je 3-4 roky, vůči plynovému kotli 5-6 let.
 • Je možné čerpat dotaci?
  Námi dodávaná tepelná čerpadla jsou zapsaná v programu Nová zelená úsporám. V rámci tohoto programu je možné čerpat dotaci 100.000 Kč na výměnu neekologického zdroje tepla (kotel na tuhá paliva třídy 1 a 2, elektrokotel) resp. 140.000 Kč při kombinaci s FVE.
  Nová zelená úsporám
 • Jak budu regulovat teplotu?
  Tepelné čerpadlo automaticky přizpůsobuje teplotu topné vody podle venkovní teploty, aby byl neustále zajištěn tepelný komfort (ekvitermní regulace). Nebo je možné instalovat ovladač s termostatem do referenční místnosti (obvykle obývací pokoj) a regulovat na požadovanou teplotu v místnosti.
 • Je lepší tepelné čerpadlo split nebo monoblok?
  Obojí řešení má svoje výhody i nevýhody. Provedení split má propojení venkovní a vnitřní jednotky chladivem. Nevyžaduje proto speciální opatření proti zamrznutí venkovní jednotky. Provedení monoblok je jednodušší na montáž a šetří místo v technické místnosti.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

K tomu, aby náš web rostl k vaší uživatelské spokojenosti, využíváme soubory cookies. Díky vašemu souhlasu budeme vědět, jaká vylepšení, služby a reklamy jsou pro vás relevantní. Děkujeme! Zobrazit podrobnosti.

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti.