Reference staré


Tepelná čerpadla

RD Ostravsko- GMLW 9 plus

Důchodce

K instalaci tepelného čerpadla OCHSNER jsme se rozhodli zejména proto, že jsme již v předdůchodovém věku a síly nám ubývají. Potřebovali jsme vytápění, které nebude závislé na neustálém shánění a přípravě pevných paliv, topení, vyvážení popela a čištění komínu. Provedli jsme zateplení domu a instalaci tepelného čerpadla OCHSNER GMLW 9 plus. Provoz je komfortní, celá naše obsluha spočívá v občasném dohledu na zařízení.

Nyní, po instalaci, si často ani nevzpomeneme, zda nějaké vytápění máme - vše funguje automaticky a bez problémů. Navíc - sazba pro tepelné čerpadlo nám podstatně zlevnila provoz naší domácnosti, takže další spotřebu elektřiny máme téměř o polovinu levněji než předtím.

RD Komorní lhotka- GMLW 14 plus

Ředitel prodeje

Před pár lety jsem investoval do kvalitního peletového kotle a myslel jsem si, že můj problém s vytápěním je vyřešen. To jsem ale nevěděl, jak rapidně poroste cena pelet v čase... Také jsem netušil, kolik práce dá vyložit nákladní auto pelet do garáže a kolik místa pytle zaberou. Navíc, začalo mi vadit chodit do kotelny přikládat, protože pelety došly vždy v tu nejméně vhodnou dobu...

Jelikož jsem nechtěl rozkopat zahradu, rozhodl jsem se investovat, tentokrát do kvalitního tepelného čerpadla typu vzduch/voda. Podmínkou instalace bylo, aby tepelné čerpadlo dokázalo kvalitně spolupracovat s mým peletovým kotlem, jako bivalentním zdrojem a aby venkovní výparník byl co nejtišší. Jako jediná alternativa, která mne přesvědčila svými technickými parametry, mi vyšlo tepelné čerpadlo OCHSNER typu GMLW plus.

Výsledek předčil má očekávání v mnoha směrech. Opatrnými dotazy svých sousedů jsem zjistil, že ani nevědí, že mám nové tepelné čerpadlo - hlučnost výparníku je hluboko pod jejich rozpoznávací schopností. Nyní, po několika letech provozu si mohu jenom pochvalovat úspornost provozu tepelného čerpadla